Produkty POS to nic innego jak wszelkie materiały reklamowe, które wspierają bezpośrednią sprzedaż detaliczną. Zwykle są umieszczane w pobliżu miejsca sprzedaży danego produktu. Wykonane są z różnych materiałów, mogą być miękkie lub twarde, a wszystko zależy od ich miejsca przeznaczenia. Produkty POS wykonane mogą być z papieru, drewna, plastiku bądź metalu.

Historia produktów POS

Pierwsze materiały reklamowe powstawały już w czasach starożytnych i były one w postaci napisów na budynkach lub szyldów wykonanych z różnych materiałów. Do rozwoju reklama przyczynił się także rozkwit handlu, który wymógł na sprzedawcach odpowiednią prezentację towarów i usług. W dzisiejszych czasach nie można sobie wyobrazić sprzedaży bez specjalnie opracowanych materiałów POS, które są kluczowe w polityce marketingowej prowadzonej przed zakłady i różne przedsiębiorstwa.

Rodzaje materiałów reklamowych

Produkty POS dzielą się między sobą, ponieważ każdy z nich wykorzystywany może być w różnych miejscach.Materiały POS przeznaczone na ladę to dyspenser, bilonownica i stand. Te, których używa się na półki, to wobbler, topper, stopper, liner poziomy i shelf- liner. Reklamy na suficie to przeważnie flagietki albo hangery.Materiały reklamowe coraz częściej i chętniej umieszcza się na podłodze. Są to owijki paletowe, bociany, displaye, potykacze, naklejki podłogowe, czy też stoiska prezentacyjno- degustacyjne i roll- upy.Oprócz wyżej wymienionych popularnymi produktami POS są lustra reklamowe, tombstony, lightboxy. Tombstony to takie materiały reklamowe, które umieszcza się na bryle z odpowiednio ukształtowanego tworzywa sztucznego. Lustro reklamowe to nowa forma reklamy i polega na przedstawieniu graficznego materiału reklamowego na wyświetlaczu, który ma wbudowany czujnik ruchu. Lightboxy natomiast to podświetlany materiał reklamowy, który najczęściej występuje w formie kasetonu z plakatem w środku. Najnowocześniejsze są infokioski, czyli interaktywna forma reklamy. Występuje zazwyczaj w postaci terminala, który połączony jest z ekranem komputera oraz z internetem, co umożliwia ich zdalne sterowanie i zarządzanie.

Zalety i wady produktów POS

Należy pamiętać, żeby nie umieszczać zbyt wielu reklam w jednym miejscu, ponieważ staja się wtedy mało czytelne. Ich główna zaleta to fakt, że są o wiele tańsze niż wielkie kampanie reklamowe, ale tak samo czytelne i zachęcające klienta do kupna produktu reklamowanego. Ważne jest też aby materiały te były umieszczane we właściwych kontekstach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Produkty POS.

Comments are closed.

https://abuya.pl/ekskluzywny-design-w-twoim-zasiegu-meble-loftowe-do-salonu-i-wiecej/ https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/ https://imerp.pl/konsola-waska-15-cm-maly-mebel-z-wielkimi-mozliwosciami/