Przyjęło się, że dla osób wyjeżdżających na narty Kraków jest dobrym miejscem dla zreorganizowania sił, odpoczynku itd. Niemniej opinia ta zawsze dotyczyła przede wszystkim Tatr, które w linii prostej leżą około 100 km na południe od stolicy Małopolski. Tymczasem okazuje się, że Kraków jest atrakcyjnym miastem dla każdego narciarza.

Bieszczady? Czemu nie!

Tatry, to nie jedyny kierunek znany wśród miłośników narciarstwa. Dobrą opinią cieszą się też Bieszczady, które oferują miłośnikom nart sporo szlaków zjazdowych. Kraków jest dla takich osób idealnym miejscem. Zwłaszcza, jeśli podróżuje się do Bieszczad od strony zachodniej, gdzie ma się przecież do czynienia z dużą, szeroką, choć jednocześnie często remontowaną autostradą A4.

Kraków może być ciekawym przystankiem na drodze do Bieszczad. Zwłaszcza, że w pobliżu znajduje się sporo obiektów (o to nie tylko w samym Krakowie), na terenie których warto wypocząć. Zresztą w okolicach Krakowa każde miasteczko ma swoją wyjątkową historię. Dlatego osoby, które traktują Kraków przede wszystkim jako „zaplecze narciarskie” powinny zarezerwować sobie kilka dni na jego zwiedzanie.

Okolice Krakowa = przestrzeń dla narciarzy

Nie każdy wie, że dla osób, które jadą na narty Kraków może być idealnym miejscem noclegowym. Zwłaszcza, że niektóre stoki leżą w odległości zaledwie kilkudziesięciu kilometrów od jego ścisłego centrum. Wystarczy zatem kilka chwil, by wybrać się na jeden z pobliskich stoków i podszlifować swoje umiejętności narciarskie.

Co więcej, Kraków jest wręcz otoczony stokami narciarskimi. Kiedyś było ich najwięcej od strony zachodniej. Nic w tym zresztą dziwnego, gdyż to właśnie stamtąd przyjeżdżało najwięcej osób, które były spragnione jazdy na nartach. Dopiero z biegiem czasu pojawiały się kolejne stoki od strony wschodniej i południowej. I co ciekawe, większość z nich dysponuje własną bazą noclegową!

A może by tak za granicę?

A co, jeśli ktoś chce wyjechać na narty za granicę? Wszystko oczywiście zależy tu od kwestii położenia geograficznego, ale jeśli jest ono korzystne, to… czemu nie? Kraków to potężna metropolia, która oferuje swoim gościom dostęp do rozrywek, rozbudowanego menu restauracyjnego, a nawet do obiektów kulturalnych i sakralnych. Jednym słowem jest tu wszystko!

Podsumowując, osoby jadące na narty, koniecznie powinny odwiedzić stolicę Małopolski. „Narciarski Kraków” nie jest już bowiem symbolem drwin, lecz metropolią, która coraz bardziej zaczyna konkurować z wieloma innymi, polskimi obiektami narciarskimi. I właśnie dlatego warto odwiedzić to miasto.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/narty-cat-2.

Comments are closed.

live url https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/ https://dowiedz-sie.com.pl/przemyslowa-rewolucja-we-wnetrzach-sekrety-stylu-loftowego/