Depilacja laserowa to proces usunięcia owłosienia z danej części ciała do końca swojego życia. Oznacza to, że po prawidłowo przeprowadzonej serii zabiegów włosy w danym miejscu już nie wyrosną. Dzieje się to za sprawą zniszczenia cebulki włosowej, która w takim stanie nie będzie mogła już produkować włosów. To parametr, który w największej mierze odróżnia depilacje laserową od tradycyjnych metod mechanicznego usuwania owłosienia z użyciem maszynek, żeli czy pianek.

Depilacja laserowa – charakterystyka zabiegu i postepowanie

Aby wszystko przebiegło prawidłowo przed zabiegiem przeprowadzana jest rozmowa kwalifikacyjna, której przejście umożliwia przystąpienie do naświetlania laserem. Osoba pyta tutaj o przeciwwskazania do zabiegu takie jak choroby skóry, łuszczyca, AZS, czy ciąża. Po pozytywnym przejściu do zabiegu osoba naświetlana jest laserem przez określony czas. Wiązka światła, a dokładnie jej energia nagrzewa melaninę. W takim stanie uszkadza ona sąsiadujące ze sobą cebulki włosowe, które tracą włosy i nie mogą ich w przyszłości produkować dając trwały efekt. 

Aby zminimalizować ryzyko powstania skutków ubocznych trzeba po zabiegu trzymać się pewnych zasad. Należą do nich między innymi mycie naświetlonych miejsc hipoalergicznymi preparatami bądź czystą wodą. W przypadku bolesnego zaczerwienienia można użyć specjalnych zasypek łagodzących te objawy. Po kąpieli nie zaleca się stosowania szorstkich ręczników – przydadzą się tutaj miękkie ręczniki czy nawet specjalny papier. Również wszelkiego rodzaju kremy na bazie alkoholu i peelingi odpadają. I co najważniejsze – unika się ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Nawet przechodząc w słoneczny dzień przez ulicę należy zastosować kremy z filtrem, aby nie spowodować podwójnego podrażnienia danego miejsca.

Sprawdź: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-poznan-fabryczna/

Depilacja laserowa Poznań – fabryczna

Duże miasta stanowią skupisko dobrych salonów depilacyjnych – a tylko takie należy wybierać. W Poznaniu w dzielnicy fabryczna znajdują się salony sieci depilacja.pl, które posiadają bardzo dobre opinie i polecane są przez swoich klientów.

Comments are closed.

ot.pl https://www.planowaniewesela.pl/artykuly/podroz-poslubna-samochodem-po-europie-o-czym-pamietac ndo.pl