Ostatnimi czasy trendy w urządzaniu wnętrz mówią jasno – prawdziwym hitem są żywe, zielone rośliny. Są one nie tylko ponadczasowe, ale także pasują do każdego stylu, w jakim tylko może być utrzymane pomieszczenie. Kwiaty doniczkowe najczęściej pojawiają się w salonach, czyli miejscach reprezentacyjnych, służących do odpoczynku i przyjmowania gości. Aby kwiaty jeszcze bardziej cieszyły oko, należy umieścić je w odpowiedniej doniczce.

Nowoczesna doniczka – czy wygląd to wszystko?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że odpowiednio dobrana nowoczesna doniczka ma wpływ nie tylko na wygląd kwiatka, ale także na jego kondycję i stan. Pierwszym czynnikiem, jaki należy wziąć pod uwagę przy wyborze doniczki, jest jej pojemność. Zasada jest prosta – im mniejsza roślina, w tym mniejszej doniczce może rosnąć. Duże, wieloletnie rośliny potrzebują obszernej, szerokiej doniczki, w których swobodnie pomieszczą się ich korzenie.

Każda doniczka powinna posiadać w dnie otwory odpływowe, których zadaniem będzie odprowadzanie nadmiaru wody. Jeśli doniczka ich nie posiada, korzenie rośliny mogą zacząć gnić. Na dnie doniczki warto umieścić warstwę drenażu, która poprawia krążenie wody i zapobiegnie chorobom roślin.

Jakie doniczki do domu wybrać?

Osoby zabiegane, które często zapominają o regularnym podlewaniu roślin, mogą zdecydować się na ozdobne doniczki, które posiadają system nawadniający. Są one o tyle ciekawym rozwiązaniem, że nie tylko są bardzo dekoracyjne, ale także samodzielnie aplikują roślinom potrzebną ilość wody.

Nie bez znaczenia jest również materiał, z jakiego została wykonana nowoczesna doniczka. Różnice w budowie korzeni roślin sprawiają, że każda roślina będzie potrzebowała innego rodzaju doniczki. Na przykład – kaktusy doskonale czują się w doniczkach wykonany z ceramiki bądź terakoty. Z kolei palmy potrzebują wysokich, smukłych donic, których wysokość wynosi co najmniej kilkadziesiąt centymetrów.

Rośliny, które posiadają rozłożyste liście i zajmują wiele miejsca, doskonale będą czuły się w wiszących donicach. Ich zaletą jest fakt, że można je umieścić w dowolnym miejscu na suficie.

Podsumowując, nowoczesna doniczka do domu nie tylko będzie stanowiła wyjątkową ozdobę pomieszczenia i będzie cieszyła oko, ale także pozwoli utrzymać kwiaty w dobrej kondycji. A trzeba pamiętać o tym, że kwiaty stanowią ozdobę pomieszczenia tylko wtedy, kiedy są idealnie zadbane i zdrowe.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Lampy i oświetlenie domu.

Comments are closed.

https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/ https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/