Nasza kuchnia powinna być miejscem, gdzie z przyjemnością spędzamy czas – tego zdania są architekci. Co z jej wyposażeniem? Jakie rozwiązania i technologie wprowadzić do własnego wnętrza, aby codzienne gotowanie było przyjemnością? Jakie garnki zaproponują nam dzisiaj topowi producenci i czym różnią się one od garnków starszych generacji?

Garnki idealne do codziennego użytkowania

Nowoczesne garnki znacząco różnią się od kompletów oferowanych 10-15 lat temu. Dzisiaj producenci proponują nam lekką stal nierdzewną 18/10, która zabezpieczona jest zarówno przed korozją, jak i przed odkształcaniem czy wysokimi temperaturami. Takie garnki przez długi czas użytkowane były wyłącznie w topowych restauracjach – dzisiaj możemy z nich korzystać również w naszych domach! 

Czym wyróżniają się garnki stalowe?  Nowoczesne garnki ze stali nierdzewnej posiadają wbudowane w dna specjalne dyski – zadaniem dysków jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, jak również szybsze przygotowywanie potraw. Dyski wpływają na realną oszczędność energii! Nowoczesne garnki posiadają również wygodne, profilowane uchwyty, które pozwolą na podnoszenie i przenoszenie garnków również wtedy, kiedy są one wypełnione gorącymi płynami. Świetnym uzupełnieniem garnków są idealnie przylegające do rantów pokrywki – są one wykonane ze szkła hartowanego z niewielkim odpowietrznikiem. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest odprowadzanie nadmiaru pary wodnej i zagęszczanie potrawy. 

Patelnie tworzone z licznych powłok

Wśród chętnie kupowanych elementów wyposażenia kuchni wymienia się również nowoczesne patelnie – są one tworzone z licznych powłok, których zadaniem jest m.in. zminimalizowanie ryzyka przywierania potraw do dna garnka. Patelnie umożliwiają smażenie na minimalnej ilości tłuszczu. 

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/winiety-czechy/ zobacz wiecje https://beesafe.pl/kontakt/