Chcąc aktywnie spędzać czas i dbać o swoją kondycję warto zdecydować się na regularne uprawianie sportu. Wśród popularnych dyscyplin coraz więcej mówi się o jeździe konnej oraz jej zaletach. Dawniej sport ten był dla nielicznych, dzisiaj stadniny i szkółki jeździeckie zapraszają osoby w każdym wieku do nauki i zabawy. Czy jest to sport dla nas?

Zadbaj o kondycję i zdrowie w siodle!

Czy wiesz, że jazda konna określana jest jako sport ogólnorozwojowy? Wpływa on pozytywnie nie tylko na nasze ciało, ale też na umysł! Podczas jazdy konnej pracuje większość mięśni naszego ciała – pozwala to na ich wzmocnienie i rozbudowanie. Dodatkowo jazda konna ćwiczy naszą równowagę i poprawia  precyzję ruchów. Jazda konna jest sportem uprawianym na świeżym powietrzu – dzięki temu dotleniamy nasz organizm, lepiej odpoczywamy, możemy również złapać nieco witaminy D! Jak przygotować się do jazdy konnej podczas lekcji? Jak się ubrać?

Co warto założyć na lekcje jazdy konnej?

Przygotowują się do pierwszych lekcji jazdy konnej warto zastanowić się, jaki strój będzie odpowiedni do jazdy w siodle. Istotne jest, aby wybrane elementy odzieży nie krępowały naszych ruchów, zapewniały cyrkulację powietrza i wentylowanie naszej skóry. Podstawą mogą okazać się spodnie do jazdy konnej. Profesjonalne bryczesy zaproponują nam topowi producenci, a dodatkowo warto również zwrócić uwagę na różnorodność fasonów, kolorów, wzorów. Bryczesy zapewniają wygodę podczas jazdy, nie krępują ruchów, chronią naszą skórę. 

Podczas jazdy konnej niezwykle istotny jest kask – kaski mają za zadanie chronić nasza głowę przed ewentualnym upadkiem. Kaski tworzone są z materiałów syntetycznych o wysokiej odporności na ścieranie czy kruszenie. Pamiętajmy o tym, aby nasz kask był zawsze zapięty pod szyją – tylko wtedy może realnie nas chronić!

Comments are closed.

live url https://www.fcbu.org/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-chlodne-wieczory/ https://aavamobile.pl/klucz-do-eleganckiego-wnetrza-ekskluzywne-meble-loftowe/