Na koszty utrzymania samochodu składa się wiele czynników – regularne kupowanie paliwa, wymiana opon, przeglądy, naprawy oraz coroczne odnawianie polisy OC. Ubezpieczenie samochodu jest sporym wydatkiem, szczególnie dla młodych, niedoświadczonych kierowców. Co każdy kierowca powinien wiedzieć o ubezpieczeniu OC? Sprawdź!

Podstawowe ubezpieczenie samochodu – obowiązek każdego kierowcy

Ubezpieczeniem OC musi być objęty każdy zarejestrowany pojazd mechaniczny. Umowa z ubezpieczycielem zawierana jest na rok. Polisa OC obejmuje ochroną przede wszystkim osoby, które mogą zostać poszkodowane przez Ciebie w wyniku kolizji. Dzięki ubezpieczeniu osoba poszkodowana otrzyma środki na pokrycie naprawy zniszczeń albo kosztów rehabilitacji, a Ty nie będziesz musiał płacić z własnej kieszeni. W zakres ubezpieczenia wchodzą dwa rodzaje szkód – majątkowa oraz osobowa.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

To,  ile zapłacisz za ubezpieczenie samochodu, zależy od kilku czynników. Wśród najbardziej istotnych wymieniamy wiek i doświadczenie kierowcy oraz markę i model samochodu, rok jego produkcji, pojemność silnika, przebieg i moc. Na największe koszty narażeni są młodzi właściciele z małym stażem za kierownicą. Za każdy rok bezszkodowej jazdy naliczane są zniżki obniżające wysokość kolejnych składek. Warto mieć świadomość, że zakres ubezpieczenia OC określa ustawa. Oznacza to, że oferty towarzystw są do siebie bardzo zbliżone. Aby zminimalizować koszty ponoszone podczas podpisywania umowy, warto starannie poszukać najniższego wariantu.

Brak ważnego ubezpieczenia

Warto mieć świadomość, że niewywiązanie się ze swojego obowiązku oznacza wysokie kary. W tym roku właściciele nieubezpieczonych samochodów osobowych mogą zapłacić karę w wysokości nawet 6020 zł.

Comments are closed.

https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/ https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/