Każdy z nas chociaż raz w swoim życiu spotkał się z oknami plastikowymi. Podobnie jest z oknami drewnianymi. Które z nich są lepsze? Okna drewniane czy plastikowe? Wybór nie jest łatwy. Niejedna osoba będzie miała dylemat odnośnie tego, na jaki produkt się dokładnie zdecydować.

Klasyczne okna drewniane czy plastikowe?

Drewno znane jest chyba wszystkim, jako jeden z docenianych materiałów budowlanych. Wykorzystywane jest w różnych branżach, np. meblowych, a także w budownictwie. Drewno zostało również docenione w branży stolarki okiennej – chociaż ktoś mógłby powiedzieć, że jego czas w tej kwestii przeminął. Przecież w pewnym momencie okna drewniane hurtowo były wymieniane na plastiki, które to okazały się wielkim fenomenem. Tylko, że po pewnym czasie, okna drewniane powróciły w nowej odsłonie, ciesząc wysoką jakością i doskonałymi parametrami, a także wyjątkową estetyką. Nic więc dziwnego, że duża ilość osób ma dylemat, co też ma dokładnie wybrać.

Tanie okna PCV

Okna drewniane czy plastikowe – często odpowiedź nasuwa się samodzielnie. Dlaczego? Powodem są finanse. Drewno jest ładne, efektownie się prezentuje, ale w wielu przypadkach jest po prostu drogie. Okna plastikowe są zdecydowanie pod tym względem tańsze i to często nawet o 30-40% mniej. Chyba nie ma się więc czemu dziwić, że jest to tak lubiany produkt. Chociaż nie można powiedzieć, że tańsze znaczy gorsze. Wręcz przeciwnie. Parametry okien drewnianych i plastikowych są do siebie bardzo zbliżone, dlatego ciężko podjąć ostateczną decyzję. 

Comments are closed.

https://radiopoznan.fm/informacje/materialy-sponsorowane/jak-wybrac-dobre-ubezpieczenie-samochodu https://beesafe.pl/porady/gdzie-wyrzucic-opony/ mubezpieczenia.pl