Dłonie są wizytówką kobiety. Dlatego też kobiety przedkładają pielęgnację dłoni ponad inne części ciała. Jednocześnie dłonie są ciągle widoczne, a ich wygląd można relatywnie szybko odmienić. Biżuteria i zdobienia paznokci mogą całkowicie zmienić wygląd. Warto poznać różne metody ozdabiania i malowania paznokci, aby wybrać taką, która najbardziej nam odpowiada.

Dlaczego warto korzystać z profesjonalnego salonu stylizacji paznokci?

Wraz ze wzrostem popularności stylizacji paznokci jak grzyby po deszczu wyrastały salony oferujące tę usługę. Nie zawsze jednak ładny szyld jest gwarancją profesjonalnego wykonania usługi. Warto korzystać z salonów, których specjalizacją jest metoda akrylowa zdobienia paznokci lub metoda żelowa, ponieważ można spodziewać się profesjonalizmu. Należy również zwracać uwagę na czystość, używanie jednorazowych materiałów, maseczki czy rękawiczek. Dzięki temu ma się pewność, że z salonu wyjdzie się nie tylko z pięknymi, ale przede wszystkim zdrowymi paznokciami.

A może samodzielne malowanie paznokci w zaciszu domowym?

Wiele osób wybiera nadal samodzielne malowanie paznokci w domu. Metoda ta jest jednak mniej trwała niż metoda akrylowa zdobienia paznokci czy nawet metoda żelowa lub hybrydowa. Paznokcie malowane zwykłym lakierem są bardzo narażone na odpryski i zniszczenie. Zazwyczaj czynność należy ponawiać co dwa, maksymalnie trzy dni. Zaletą jest jednak duża różnorodność lakierów, oraz fakt, że można z każdego z nich skorzystać wielokrotnie gdy już raz wyda się pieniądze.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci oraz ich przedłużania

Do zdobienia paznokci w salonie służy metoda akrylowa lub żelowa. Ta pierwsza charakteryzuje się zdecydowanie dłuższą trwałością. Przede wszystkim akryl jest twardy i wytrzymały na czynniki chemiczne i mechaniczne. Dzięki temu służy również do przedłużania i nadawania kształtu paznokci. Materiał ten nie ogranicza noszącej i pozwala jej na wykonywanie każdej czynności.

Piękne dłonie to nie tylko paznokcie, ale i zadbana skóra

Aby uznać, że dłonie są piękne nie wystarczy jedynie ozdobić paznokcie. Ważne jest dbanie o kondycję skóry na dłoniach. Odpowiednie nawilżenie, zabiegi parafinowe i maseczki mogą być częścią wizyty w profesjonalnym salonie stylizacji paznokci. Również w domowych pieleszach warto dbać o dłonie – codzienne nakładanie kremu, czy sprzątanie w gumowych rękawiczkach to tylko z niektórych czynności, o których nie warto zapominać, aby cieszyć się elastyczną skórą pozbawioną jakichkolwiek przebarwień.

Więcej informacji znajdziesz na stronie paznokcie akrylowe.

Comments are closed.

zobacz https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/ https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/