Decyzja o rozwodzie jest jedną z trudniejszych w naszym dorosłym życiu – często jednak podyktowana jest dbałością o własny komfort i bezpieczeństwo. Decydując się na złożenie papierów rozwodowych warto zastanowić się, czy nie będzie konieczna pomoc adwokata – albo w formie jednorazowej porady prawnej, albo jako zatrudniony prawnik, który pomoże nam na Sali sądowej zadbać o własne interesy. 

Dlaczego adwokat może być potrzebny?

Współcześnie sprawy rozwodowe dzielą się praktycznie po równo na te, w których rozstrzyga się bez orzekania o winie, jak również na te, w których konieczny jest podział majątku oraz przyznanie opieki nad małoletnimi dziećmi. Jeśli sprawa rozwodowa jest prosta zazwyczaj nie ma potrzeby wynajmowania przedstawiciela w sądzie – proste sprawy rozwodowe często rozwiązują się podczas 2-3 rozpraw, a całość przeprowadza sąd wespół z powodami. Kiedy jednak w grę wchodzi podział majątku, a małżonkowie nie są w stanie dojść do porozumienia co do jego podziału istotna może okazać się pomoc adwokata – szczegółowe informacje znajdziemy na stronie http://adwokat-katowice.info.pl/rozwody-separacje/.

Czy adwokat pomoże być pomocny?

Zdecydowanie tak – podstawowym zadaniem pracy adwokata jest bronienie naszego dobrego imienia i dbanie o nasze interesy. Może to oznaczać składanie wniosków formalnych, wnioskowanie o przyznanie opieki nad dziećmi, złożenie dokumentów związanych z alimentami. Obecność adwokata niebagatelnie wpłynie na nasze samopoczucie w sądzie – będziemy czuć się pewniej i bezpieczniej. Zanim jednak wraz z adwokatem wejdziemy na salę sądową konieczne jest dokładnie wyjaśnienie swojej sytuacji i wprowadzenie adwokata w historię związku. Zadaniem adwokata jest bezstronna ocena oraz określenie naszych szans w sądzie na osiągnięcie zamierzonych celów. Adwokat powinien chronić nas również przed podejmowaniem kroków, które mogłyby zaszkodzić nam z punktu widzenia prawa.

Comments are closed.

zobacz wiecje micro.pl https://beesafe.pl/porady/rejestracja-samochodu-zabytkowego/