Kupiłeś wymarzony samochód? Zanim zaczniesz w pełni cieszyć się nowym nabytkiem,  musisz spełnić obowiązek nałożony prawnie na każdego właściciela pojazdu mechanicznego – wykupić ubezpieczenie. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach komunikacyjnych? Które z nich musisz, a które możesz wykupić? Sprawdź!

OC – podstawowe ubezpieczenie

Wykupienie polisy OC, czyli odpowiedzialności cywilnej, jest obowiązkiem każdego kierowcy. Samochód należy ubezpieczyć najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu. Co ważne, każdy zarejestrowany pojazd mechaniczny, nawet nieużywany, musi być objęty ochroną. 

Ubezpieczenie OC chroni przede wszystkim uczestników ruchu drogowego, którzy mogą zostać poszkodowani przez Ciebie na skutek kolizji. Na przykład, jeśli podczas manewru na skrzyżowaniu dobijesz do innego samochodu, nie będziesz musiał płacić „z własnej kieszeni” na naprawę uszkodzonego mienia. Wszelkie koszty pokryje polisa.

AC – podwójna ochrona

Autocasco to nieobowiązkowe ubezpieczenie chroniące Twoje mienie przed kradzieżą oraz uszkodzeniem i zniszczeniem na skutek zdarzeń losowych, takich jak kolizje z dzikimi zwierzętami, akty wandalizmu, niesprzyjające warunki atmosferyczne. Zakres polisy uzależniony jest od oferty konkretnego towarzystwa oraz od preferencji właściciela wozu. Na rozszerzenie podstawowego ubezpieczenia OC o pakiet AC często decydują się właściciele pojazdów o wysokiej wartości oraz osoby niegarażujące samochodów. 

Assistance

Kolejne nieobowiązkowe ubezpieczenie. Dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne zapewnia całodobową, kompleksową pomoc techniczną. Przebita opona w długiej trasie? Brak benzyny? Mając wykupiony pakiet assistance, żadna nieprzewidziana sytuacja nie wytrąci się z  równowagi. Na stronie beesafe.pl znajdziesz więcej praktycznych informacji.

Comments are closed.

https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/ https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/