Masz dość maszynki do golenia? Samodzielne usuwanie włosków zajmuje Ci zbyt wiele czasu, a do tego powoduje podrażnienia? Rozwiązaniem jest depilacja laserowa – obecnie najskuteczniejsza i najmniej inwazyjna metoda usuwania owłosienia o długotrwałym działaniu. Poznaj podstawowe zalety depilacji laserowej i zdecyduj, czy jest to zabieg dla Ciebie.

Na czym polega depilacja laserowa?

Zabieg depilacji laserowej to jedna z najtrwalszych metod usuwania owłosienia – wyjaśniają eksperci z Kliniki La Perla Kraków. Energia świetlna pochłaniana jest przez melaninę zawartą w mieszku włosowym, co prowadzi do destrukcji macierzy włosa. Zachodzi proces selektywnej fototermolizy, czyli trwałe uszkodzenie mieszka włosowego – rozpad całego włosa wraz z cebulką.

Laser działa tylko na włosy w fazie aktywnego wzrostu (anagenu), a włosy w fazie uśpienia są dla niego niewidoczne. Dlatego w celu usunięcia wszystkich włosków na danym obszarze należy poczekać, aż znajdą się one w fazie anagenu i będą mogły być usunięte przez laser. Zwykle wystarczająca jest seria 4–6 zabiegów. Plan depilacji ustalany jest jednak indywidualnie, ponieważ różne czynniki (np. hormonalne) mogą wpłynąć na konieczność wydłużenia terapii.

Jakie są zalety laserowego usuwania owłosienia?

Brak podrażnień, jakie występują po goleniu czy depilacji woskiem. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienie skóry – jest to efekt działania lasera. Skóra jednak szybko się goi, a po wykonaniu serii kilku zabiegów, pozostaje gładka i nieskazitelna przez wiele miesięcy.

Oszczędność czasu i pieniędzy. Po serii 4–6 zabiegów osiągane są długotrwałe efekty, co oznacza, że można zapomnieć o jakiejkolwiek depilacji przez kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. Po tym czasie mogą na skórze pojawić się pojedyncze, drobne włoski, do których usunięcia wystarczy jeden zabieg przypominający.

W porównaniu z takimi metodami usuwania owłosienia, jak depilacja woskiem, zabieg laserowy jest mało bolesny. Procedura trwa od kilku do kilkunastu minut. W trakcie laseroterapii skóra chłodzona jest strumieniem zimnego powietrza. To wszystko wpływa na komfort terapii i zmniejszenie odczuć bólowych.

Przy pomocy lasera można usuwać zarówno ciemne, jak i jasne włosy. Nowoczesne lasery do depilacji są bardzo czułymi urządzeniami, dzięki czemu są w stanie wyłapywać najmniejsze stężenia melaniny w mieszkach włosowych. Depilacja laserowa dla blondynek dawniej była niemożliwa, dziś jest tak samo skuteczna, jak w przypadku brunetek.

Jak wybrać gabinet depilacji laserowej?

Zabiegi depilacji laserowej oferowane się w wielu miejscach, nie wszędzie jednak mamy do czynienia z profesjonalnym sprzętem i odpowiednio wykwalifikowanym personelem. Niska cena nie powinna być jedynym kryterium wyboru. Na depilację laserową najlepiej jest wybrać się do kliniki medycyny estetycznej, gdzie zabieg ten wykonywany jest przy pomocy najwyższej klasy laserów medycznych, którymi posługują się doświadczeni kosmetolodzy. Ważne też, żeby przed zabiegiem odbyła się konsultacja, podczas której specjalista zweryfikuje, czy nie występują u nas przeciwwskazania do zastosowania lasera.

Szukasz zaufanej kliniki medycyny estetycznej w swojej okolicy? Odwiedź www.findbeauty.expert.com

Comments are closed.

https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ https://beesafe.pl/porady/czy-trzeba-wozic-dowod-rejestracyjny/ live url