Wykreowanie niebanalnego wnętrza w stylistyce industrialnej nie jest dzisiaj trudne. Jeszcze do niedawna styl ten kojarzony był przede wszystkim z restauracjami, klubami, pubami. Dzisiaj wnętrza loftowe to element domów, mieszkań. Czym jest styl loftowy? Jakie meble i dodatki wybierać do takich wnętrz? Jedną z propozycji są hokery, czyli stołki barowe. Jak są tworzone?

Industrialne hokery – funkcjonalne i eleganckie

Styl loftowy inspirowany jest przestrzeniami fabrycznymi. W takich wnętrzach króluje światło, które wpada przez duże przeszklenia. Wnętrza industrialne mogą na pierwszy rzut oka wydawać się surowe, jednak przyglądając się im z bliska, zauważymy, że dają uczucie przytulności. Wszystko dzięki odpowiednim kolorom, meblom. We wnętrzach loftowych wykorzystywane są takie materiały jak szkło hartowane, cegła, kamień, lite drewno, metal. Materiały te świetnie komponują się ze sobą i pozwalają na stworzenie oryginalnego wnętrza. Industrialne krzesła i hokery loft to jedna z wielu propozycji na meble loftowe, które uzupełniają takie pomieszczenia i nadają im charakteru. Meble loftowe pełnią rolę praktycznych dodatków, ale też dekoracji, gdyż w stylistyce loftowej brak jest klasycznych bibelotów i ozdób. Hokery to propozycja, która idealnie sprawdzi się zarówno w salonach, jak i kuchniach czy jadalniach. Jak zaprojektowane są takie krzesła?

Wygodne hokery loftowe – projekt

Hokery loft tworzone są w oparciu o trwałe materiały. Ich konstrukcje wykonano z metalowych profili o wysokiej odporności na odkształcenia. Siedziska i oparcia wykonywane są z litego drewna. Najczęściej stawia się na drewno bukowe i dębowe. Dodatkowo krzesła i hokery mogą mieć również podnóżki, które pozwolą na wygodniejsze oparcie stóp. Stołki tego typu zmienią przestrzeń i jej odbiór.

 

Comments are closed.

https://infowiesci.com.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdego-salonu/ am-browser.net zobacz