Samochodu elektryczne zrewolucjonizowały rynek motoryzacyjny.  Świadomość zmian zachodzących w środowisku naturalnym, coraz ciekawsza i szersza oferta nowoczesnych modeli i rozbudowa infrastruktury powodują wzrost zainteresowania autami z zielonymi tablicami. Z myślą o osobach rozważających zakup nowego, ekologicznego wozu sprawdzamy, jakie są ceny samochodów elektrycznych.

Samochód elektryczny – inwestycja w komfort i środowisko naturalne

Samochody nieemitujące spalin są szczególnie cenione przez osoby poruszające się głównie po mieście. Nowoczesne, ciche samochody są stosunkowo drogie, ale jednocześnie tanie w eksploatacji. Dla wielu osób ważnym czynnikiem decydującym o zakupie elektrycznego pojazdu jest komfort jazdy. Innowacyjne pojazdy z silnikiem elektrycznym są ciche i wygodne w użytkowaniu.

Jakie są ceny samochodów elektrycznych? Sprawdzamy!

Zastanawiasz się, jakie są ceny samochodów elektrycznych? Ze względu na małe nasycenie rynku wtórnego, większość osób planująca wymianę samochodu spalinowego na model elektryczny wybiera nowe fabrycznie wozy. Warto mieć świadomość, że ich cena jest stosunkowo wysoka. Ceny wynikają przede wszystkim z wysokich kosztów produkcji akumulatorów. Za samochód elektryczny zapłacimy nawet dwa razy więcej niż za model o podobnych parametrach wyposażony w silnik spalinowy.

Cena danego modelu zależy od wielu czynników, przede wszystkim marki, klasy i parametrów technicznych. Modele produkowane przez koncerny Mercedes-Benz, Porsche, Tesla lub BMW są znacznie droższe niż modle  Dacii, Fiata lub Smarta. Obecnie najtańszym modelem dostępnym na rynku jest Dacia Spring. Cena samochodu wynosi około 90 tysięcy złotych.

 

 

Comments are closed.

zobacz https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-rejestracja-samochodu/ domains.pl