Kolagen to jedno z najważniejszych białek znajdujących się w naszej skórze. Odpowiada za jej prawidłową strukturę i jędrność. Gdy wraz z wiekiem zaczyna go ubywać, pojawiają się skutki starzenia się skóry, takie jak zmarszczki czy nieregularny owal twarzy. Jednym ze sposobów na odmłodzenie twarzy jest uzupełnienie ubytków kolagenu w skórze. Mezoterapia kolagenowa Nithya to umożliwia.

Czym jest mezoterapia Nithya?

Nithya to zabieg mezoterapii igłowej dostępny m.in. w warszawskiej Klinice Miracki. Procedura polega na zastosowaniu innowacyjnego preparatu na bazie kolagenu typu I nowej generacji, który jest praktycznie identyczny z naturalnym kolagenem, występującym w skórze. Zabieg opiera się na uzupełnieniu braków kolagenu w skórze oraz stymulacji procesów regeneracyjnych odpowiedzialnych za jego wytwarzanie. Pod wpływem mezoterapii kolagenowej drobne zmarszczki zostają zredukowane, a cera głęboko nawilżona i rozjaśniona. Zabieg ten można zastosować nie tylko na twarz, ale też na całe ciało, np. w celu ujędrnienia pośladków czy brzucha.

Mezoterapia kolagenowa wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest bardzo komfortowa dla pacjenta. Procedura przeprowadzana jest przez lekarza medycyny estetycznej po wcześniejszej konsultacji z pacjentem. Preparat Nithya wstrzykiwany jest pod skórę za pomocą cienkiej igły. Iniekcja trwa zaledwie kilkanaście minut, a cały zabieg zajmuje nie dłużej niż pół godziny. Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, ale zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

Jaką rolę w skórze odgrywa kolagen?

Kolagen to główne białko wchodzące w skład tkanki łącznej. Zbudowany jest z takich aminokwasów, jak: glicyna, prolina, hydroksyprolina i hydroksylizyna. Kolagen pełni wiele ważnych funkcji w skórze, m.in.:

  • odpowiada za napięcie, sprężystość i elastyczność skóry;
  • stanowi swego rodzaju rusztowanie dla skóry;
  • zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry;
  • bierze udział w procesach odnowy komórkowej;
  • wykazuje zdolność wiązania wody w skórze, dzięki czemu ma istotny wpływ na odpowiedni poziom nawilżenia;
  • przyspiesza gojenie się ran i uczestniczy w powstawaniu blizn.

Efekty mezoterapii kolagenowej

Mezoterapia kolagenowa to bezpieczny, mało inwazyjny i bardzo skuteczny zabieg medycyny estetycznej. Bezpośrednia aplikacja cząsteczek czystego kolagenu pod skórę przyczynia się do natychmiastowego ujędrnienia, nawilżenia i rozświetlenia cery. Mezoterapia kolagenowa pozwala zniwelować zmarszczki, zregenerować skórę i przywrócić młody wygląd. Jest to idealny zabieg dla osób po trzydziestce, które chcą zrewitalizować skórę i widocznie poprawić jej kondycję, a także opóźnić procesy starzenia.

Dzięki temu, że mezoterapia igłowa pobudza naturalne procesy odnowy komórkowej w skórze, efekty zabiegu utrzymują się przez bardzo długi czas. Trzeba jednak być przygotowanym, że spektakularne rezultaty nie pojawiają się od razu. Dla ich uzyskania potrzebna jest seria 2-3 zabiegów w dwutygodniowych odstępach. Uzyskane efekty są długotrwałe i utrzymują się do 12 miesięcy.

Mezoterapia kolagenowa polecana jest jako uzupełnienie innych zabiegów medycyny estetycznej, np. laserowego odmładzania twarzy. Przyspiesza gojenie się skóry po inwazyjnych procedurach i wzmacnia efekty odmładzania.

W razie innych pytań dotyczących medycyny estetycznej zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-srodmiescie-ul-krolewska/

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/Comments are closed.

https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/ https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/