Wybór okien to nie jedyne zagadnienie, które wiąże się z aranżacją mieszkania. Wiele osób zastanawia się, jaki produkt okaże się lepszy: rolety czy żaluzje? W obu przypadkach produkty te niosą wiele zalet i mogą znacząco podnieść komfort domowników. Co warto wiedzieć o tych produktach?

Rolety czy żaluzje – jaki produkt okaże się lepszy?

Zarówno rolety, jak i żaluzje, muszą dzisiaj sprostać wielu wymaganiom klientów. Obecnie nie tylko chronią one przed nadmiernym naświetleniem pomieszczenia od wewnątrz, ale są również jedną z barier zabezpieczających przed włamaniami, elementem wpływającym na ochronę termiczną domu czy mieszkania. Rolety czy żaluzje mogą również chronić przed nadmiernym nagrzaniem. Wielu klientów podkreśla, że niebagatelnym aspektem jest również ich wygląd.

Jeszcze kilka lat temu wybór żaluzji nie był szeroki – dostępne były żaluzje o lekkich, aluminiowych listwach, które całkiem dobrze wpisywały się w różne wnętrza. Współcześnie żaluzje takie dalej cieszą się zainteresowaniem – projektanci proponują dzisiaj szeroki wybór kolorów listew oraz lameli. Ciekawą nowością są żaluzje zewnętrzne, których rolą jest regulowanie ilości światła wpadającego do wnętrza domu. Pozycja lameli zewnętrznych może być regulowana na dwa sposoby: poprzez przyciski, ale też aplikację w telefonie.

Rolety czy żaluzje – zalety nowoczesnych rolet

Zastanawiając się, czy lepsze będą rolety czy żaluzje, przede wszystkim warto wiedzieć, że rolety wewnętrzne są chętnie stosowane, jednak przede wszystkim dla efektu wizualnego. Szukając rolet, które ochronią przed nadmiernym nagrzaniem czy też wspomogą ochronę bezpieczeństwa domu, zdecydowanie warto postawić na rolety zewnętrzne. Rolety zewnętrze poprawiają bilans energetyczny budynku, co widocznie wpływa na rachunki za ogrzewanie. Są one również idealne, kiedy szuka się najlepszego zaciemnienia dla pomieszczeń.

 

 

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/dopuszczalna-predkosc-na-drogach/ zobacz wiecje zobacz