Jak stworzyć oryginalne miejsce wypoczynkowe blisko domu? Podstawą są oczywiście wygodne i trwałe meble ogrodowe. Warto również wspomnieć o konieczności ochrony przed słońcem – czy coś ochroni nas lepiej niż altana metalowa z regulowanym dachem? Jak wygląda konstrukcja takiej altany? Czy jej wznoszenie jest trudne?

Altana metalowa – gwarancja udanego wypoczynku!

Altana metalowa to konstrukcja, którą coraz częściej widzimy w naszych ogrodach czy na tarasach – pergola tego typu nie tylko skutecznie ogranicza napromieniowanie słońcem miejsca wypoczynkowego, ale też skutecznie podnosi jego estetykę. Współcześnie altany metalowe tworzy się z materiałów o wysokiej odporności na ścieranie czy uszkodzenia, najczęściej jest to lekkie, malowane proszkowo aluminium. Takie tworzywo zabezpieczone jest przed działaniem wilgoci, korozją. Montaż konstrukcji nie jest trudny – altana metalowa jest składana modułowo, przez co samodzielnie poradzimy sobie z montażem. Na uwagę zasługuje zintegrowana rynna, która pozwala na odprowadzenie wody deszczowej poza obręb pergoli. Wiele osób zwraca również uwagę na dach – jest on wykonany z aluminiowych listew, które mogą obracać się wokół własnej osi. Dzięki temu sami decydujemy o tym, jak wiele światła wpada pod dach pergoli. 

Czy altana metalowa podniesie nasz komfort?

Zdecydowanie tak – taka konstrukcja z pewnością zachęci nas do spędzania większej ilości czasu blisko natury. Altana pozwoli na odpoczynek w ogrodzie nawet wtedy, kiedy pogoda stanie się niepewna. Szukając altany w dobrej cenie wybierzmy meble ogrodowe z ekspozycji. Takie okazje pozwalają na spore oszczędności! Warto również wybrać elementy dodatkowe, takie jak rolety boczne, które ochronią nas przed promieniami słońca, jak i silniejszymi podmuchami wiatru. 

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/adac/ https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-rejestracja-samochodu/ https://beesafe.pl/porady/rodzaje-paliwa-na-stacji/