Podstawy drogowe to element niezbędny zarówno podczas planowania remontów dróg, jak i w czasie wygradzania pasów jezdni na czas eventów czy odgradzania przestrzeni na parkingach. Nowoczesne podstawy drogowe mają szerokie zastosowanie – warto wiedzieć, kiedy mogą się przydać i jak są tworzone.

Podstawy drogowe wykorzystywane podczas remontów dróg

Remonty dróg to niezwykle ważny elementem  dbania o infrastrukturę komunikacyjną. Remonty mogą wynikać zarówno z konieczności naprawy nawierzchni, ale też z planów polegających na rozbudowie istniejących węzłów komunikacyjnych. Naprawa nawierzchni jezdni polegać może na łataniu niewielkich dziur (powstają one najczęściej w okresie przedwiośnia), ale też zrywaniu całych odcinków asfaltu, by położyć jego nową warstwę.

Niezwykle istotnym etapem remontów jest zaplanowanie, w jaki sposób poprowadzony zostanie ruch na remontowanym odcinku. Coraz rzadziej droga jest całkowicie zamknięta – drogowcy dbają o to, by ulice były drożne, wykorzystując dodatkowy pas ruchu (np., tworząc go na pasie awaryjnym,) lub też wykorzystując sygnalizacje świetlną tymczasową i ruch wahadłowy. Każde prace drogowe muszą być odpowiednio zabezpieczone, a kierowcy muszą mieć świadomość ich trwania – w tym celu na podstawach drogowych ustawiane są odpowiednie znaki, słupki ostrzegawcze i tablice informacyjne.

Jak zbudowana jest podstawa drogowa?

Podstawy drogowe stanowią niezbędny element podczas remontów. Umożliwiają one ustawianie znaków w dowolnym miejscu na drodze: na asfalcie, poboczu, na nieutwardzonym gruncie. Podstawy tworzone są w taki sposób, by odznaczały się trwałością i wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Podstawy oferowane przez markę Nicrobase.pl tworzone są z materiałów PVC pochodzących z recyklingu. Dzięki nadaniu tworzywom „drugiego życia”, możliwa jest lepsza ochrona środowiska naturalnego.

Uniwersalne podstawy drogowe

Podstawy drogowe posiadają modułową budowę – oznacza to, że istnieje możliwość ich łączenia, by stworzyć stabilną i szeroką podstawę, np. pod tablice informacyjne. Łączenie podstaw nie wymaga żadnych klejów czy złączek! Podstawy posiadają też uniwersalne otwory montażowe, dzięki którym możliwe jest osadzanie na nich klasycznych znaków drogowych, ale też słupków ostrzegawczych czy tablic. Nie ma potrzeby dociążania podstaw. Są one wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne, wilgoć czy przypadkowe najechanie samochodu.

Comments are closed.

https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/ https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/