Jakie fronty kuchenne wybrać do kuchni? Nie jest to pytanie na które można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. A to tylko dlatego, że występują one w kilku odsłonach. Dzisiaj sprawdzimy, czym charakteryzują się laminowane oraz lakierowane fronty w szafkach kuchennych.

Laminowane fronty kuchenne

Płyta MDF lub trójwarstwowa płyta wiórowa pokryta specjalnym „dekorem”. To właśnie ten dekor jest niczym innym, jak solidnie wykonanym laminatem. Czy warto? Oczywiście, że tak. Tego rodzaju fronty szafek wyróżniają się tym, że są nie tylko trwałe, ale również są tanie. Dzięki temu może sobie na nie pozwolić zdecydowana większość osób. Fronty laminowane są bardzo łatwe w czyszczeniu, a do tego są odporne na uszkodzenia i zarysowania. Nawet pod wpływem intensywnego użytkowania, kolor nie będzie ulegał zmianie. Nie można również zapomnieć o tym, że tego rodzaju meble kuchenne wykonywane są przez wielu producentów, dlatego też nikt nie będzie miał problemu z ich zakupem.

Lakierowane fronty szafek kuchennych

Popularne ze względu na to, że występują w wielu różnych kolorach, dzięki czemu w lepszy sposób można dopasować je do swoich potrzeb. Lakierowane fronty kuchenne pozwalają na wykończenie w macie, połysku lub też w półmacie. Można do nich dopasować różne elementy wykończenia, a na dodatek krawędzie frontów wykończone są także lakierem, dzięki czemu wilgoć nie będzie dostawała się pod spód. Lakier pozwala również na wykończenie dodatkowych akcesoriów kuchennych, w tym chociażby maskownic, czy też listew. 

Comments are closed.

https://www.planowaniewesela.pl/artykuly/podroz-poslubna-samochodem-po-europie-o-czym-pamietac https://beesafe.pl/porady/przedawnienie-mandatu/ https://beesafe.pl/porady/auto-miejskie-do-15-tys-zlotych/